Microsoft’un site istatistik hizmeti: Microsoft Gatineau

Google Analytics-Pagerank-Arama Motoru ilişkisi yazımdan etkilenipte farklı site istatistikleri hizmeti veren şirketlerden bahsetmek istiyorum. Özellikle de Microsoft’un henüz beta aşamasında olan Microsoft Gatineau hizmetinden.

Microsoft Gatineau

Bahsettiğim yazının ardından farklı şirketlerin site istatistikleri hizmetlerini karşılaştırdım. Stat Counter, Extreme Tracking ve yine henüz beta aşamasında olan Reinvigorate şirketlerinin hizmetlerini farklı sitelerimde deneme imkanı buldum. Site istatistik araçlarından çok da profesyonel olarak faydalanmadığımdan dolayı hepsini de başarlı buluyorum açıkçası. Ancak Extreme Tracking diğerlerine oranla daha amatör bir arayüze sahip. Stat Counter ve Reinvigorate şirketleri siteyi ziyaret edenleri anlık olarak istatistiklerine yansıtmaları ile birer adım önde olduklarını söyleyebilirim.
Bugün e-postalarıma bakarken, Microsoft Gatineau ilgililerinden başvuruma karşılık beni beta sürümüne kabul ettiklerini bildiren e-posta’yı gördüm. Bu arada Microsoft bu hizmetini Microsoft Adcenter paneli üzerinden sunuyor. Öncelikle üyelik aşamalarından bahsetmek istiyorum.

  1. Hesap açabilmeniz için size gönderilen bir internet bağlantısını takip ediyorsunuz.
  2. Sign Up Today” butonuna tıklayarak Microsoft Adcenter üyeliğimizi başlatmamız gerekiyor. Hesap açabilmek için kişisel bilgilerimize ve kredi kartına ihtiyacımız var. Hesap açarken bir defaya mahsus $5 civarında bir meblağ kredi kartınızdan tahsil ediliyor.
  3. Gereken bilgileri yazıp Microsoft Adcenter üyelik işlemlerimizi tamamlamanın ardından Gatineau Beta kayıt sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu kısımda sizden sadece e-posta aracılığı ile yollanan davetiye kodu istenecek. Ve artık kayıt işlemleri tamamlandı.

Henüz yeni kullanmaya başladığımdan dolayı özelliklerinden ben kullanmışım gibi bahsetmek istemiyorum ancak şu özelliklere sahipmiş Microsoft Gatineau:

  • Google Analytics’e oranla daha detaylı ziyaretçi bilgileri. (Hatta o kadar detaylı ki ziyaretçinin cinsiyetini ve yaşını bile site sahiplerine bilgi olarak verebileceğini iddia ediyor.)
  • 2 ve 3 boyutlu kolay anlaşılan grafikler.

Microsoft Gatineau

Sizde kullanmak isterseniz bu bağlantıyı takip ederek Microsoft Gatineau Beta sürümü davetiye formunu doldurun ve sizi davet edene kadar bekleyin.

Filed under: Web, Yazılım

Bir cevap yazın

You must be logged in to post a comment.