"Enter"a basıp içeriğe geçin

Aylar: Haziran 2008

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Fenomeni

Google SEO AMOYurtdışında tamamen sektör haline gelen Arama Motoru Optimizasyonu ( Search Engine Optimization ) internetin ve firmaların vazgeçilmezlerinden biri olmuş durumda. Türkiye’de ise pek yaygın olmamasına karşın internetin son 5 yıllık hızına paralel olarak yeni yeni yıldızı parlıyor. Firmalar internet yatırımlarını artırıp internetin bütün dünyaya açılan dev bir Pazar olduğunu gördükçe ve bu alanda sadece bir web sitesi yapmakla para kazanılamayacağını anladıkları anda markalarının internette daha öne çıkarmak için yatırım yapmaya başlıyorlar.İnternette öne çıkmak için iki yöntem mevcut.

Bunlardan ilki paraya kıyıp internette siteler ve aramalar bazında reklamları yayınlatmak.

İkinci yöntem ise siteni arama motorlarının (arama motoru diyince akla ilk gelen Google) seveceği şekilde düzenleyip (SEO). Sonuç Googlenin ilk sayfasında çıkmak.

İkinci yöntemimiz daha ucuz, ilk yönteme oranla daha etkin ve kalıcıdır. İşte bu aşamada işin içine SEO danışmanları giriyor. Firmaların satmış olduğu ürün ve sağlamış oldukları hizmetler doğrultusunda internet sitelerini Google Arama Motorunun seveceği şekilde düzenleyip Google’da ilk sayfaya çıkması için düzenlemeler yapıyorlar.

1 Yorum

1 Yıllık Hosting + Domain Kaydı = 4 Dolar

template-monster-globat-hosting

Template Monster ve Globat Hosting firmaları aralarında anlaşarak kampanya düzenlemişler. Kampanya şu şekilde: Template Monster üzerinden gerçekleştirdiğiniz ilk satın alma işleminde size Globat Hosting firmasından Terabyte Xtreme paketini 1 yıl ücretsiz kullanabiliyorsunuz.

Hosting Özellikleri:

1000 GB Disk Alanı
1000 GB Bandwidth (aylık.)

* Host up to 10 Domains
* Unlimited E-mail Accounts
* Free Domain Registration
* 3 MySQL Databases
* Free DomainPrivacyGuard™
* Free Site Builder & Templates
* Free Blogging Software
* Free Photo Album Software
* Free Shopping Cart, SSL, & Stats
* Supports FTP, CGI, PHP, Perl
* World-Class 24/7/365 Customer Support

Hosting özellikleri için detaylı bilgiye bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.:

http://www.globat.com/products/terabyte_xtreme.htm

Gördüğünüz gibi paketin fiyatı aylık $6.95, yıllık $83.4. Peki nasıl bu paketi $4’a alabiliyoruz? Gelelim bu hizmeti en ucuz şekilde elde etme yöntemine. Template Monster sitesine girerek en ucuz şablonu bulmak için arama yapıyoruz. Bulabildiğim en ucuz şablonun ederi $5. İşte şablona ulaşabileceğiniz bağlantı:

Yorum Bırak

FeedBurner RSS için Adsense reklam hizmetini başlatıyor

Adsense-FeedBurnerMashable sitesinde okuduğum haberi sizlerle paylaşıyorum. FeedBurner resmi blogu’nda 30.05.2008 tarihinde yayınlanan bilgiye göre FeedBurner, RSS beslemeleri içerisinde Google Adsense reklâmlarını 1 hafta içerisinde görebileceğiz. Başka bir şekilde söylemek gerekirse diyelim ki RSS beslemeleri Google Reader aracılığı ile cep telefonunuzdan takip ediyorsanız beslemeler içerisinde AT&T

buy generic levitra

, Verizon ve Sprint reklamlarını görebilirsiniz.

FeedBurner bu hizmeti daha önce Premium tabir ettiğimiz siteler için veriyordu. Hafta içerisinde başlayacak olan uygulama ile artık RSS kullanan tüm siteler reklam yayınlayabilecekler. Pek çok kişiye göre RSS içerisinde reklam gösterimi sitede görüntülenen reklamlara oranla daha etkili.

Yorum Bırak