"Enter"a basıp içeriğe geçin

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Fenomeni

Google SEO AMOYurtdışında tamamen sektör haline gelen Arama Motoru Optimizasyonu ( Search Engine Optimization ) internetin ve firmaların vazgeçilmezlerinden biri olmuş durumda. Türkiye’de ise pek yaygın olmamasına karşın internetin son 5 yıllık hızına paralel olarak yeni yeni yıldızı parlıyor. Firmalar internet yatırımlarını artırıp internetin bütün dünyaya açılan dev bir Pazar olduğunu gördükçe ve bu alanda sadece bir web sitesi yapmakla para kazanılamayacağını anladıkları anda markalarının internette daha öne çıkarmak için yatırım yapmaya başlıyorlar.İnternette öne çıkmak için iki yöntem mevcut.

Bunlardan ilki paraya kıyıp internette siteler ve aramalar bazında reklamları yayınlatmak.

İkinci yöntem ise siteni arama motorlarının (arama motoru diyince akla ilk gelen Google) seveceği şekilde düzenleyip (SEO). Sonuç Googlenin ilk sayfasında çıkmak.

İkinci yöntemimiz daha ucuz, ilk yönteme oranla daha etkin ve kalıcıdır. İşte bu aşamada işin içine SEO danışmanları giriyor. Firmaların satmış olduğu ürün ve sağlamış oldukları hizmetler doğrultusunda internet sitelerini Google Arama Motorunun seveceği şekilde düzenleyip Google’da ilk sayfaya çıkması için düzenlemeler yapıyorlar.

Bu aşamada Arama Motoru Optimizasyonu yapacak danışmanın dikkatli seçilmesi gerekiyor. Çünkü ülkemizde yeni gelişen bir konu olduğu için her konuda olduğu gibi SEO konusunun da suyunu çıkarmış durumdalar. Googlede ilk sayfaya çıkmak için hileli yöntemler yerine biraz daha zaman alan ama daha dürüstçe yöntemleri tercih eden danışmanlar seçilmelidir.

İnternet yatırımları ve seo konularında bilgi alışverişi yaptıgım internetdevri.net site sahibi Hüseyin önceleri bekçi saatleri üreten Meyer firmasının internet sitelerini PDKS

buy doxycycline online

, personel devam ve parmak izli sistemler gibi kelimelerde googlede ilk sayfaya çıkarmak için uğraşacakmış. Bireysel anlamda AMO çalışması yapan birçok arkadaş var ancak Hüseyin bu işi kurumsal hale dönüştürmüş. Son derece güzel bir uygulama ve geleceğini çok parlak gördüğüm bir sektör bu.

online-pharmacy-uk.com

Tek Yorum

 1. Özcan
  Özcan 11 Kas 2016

  Öncelikle paylaşımınızdan ötürü size teşekkür ederim.
  Makale de değinilen konulara ilaveten bir takım öneriler de bulunmak istiyorum umarım okuyucularınıza faydası olur.

  Reklam her sektör de bi kuruluşun bel kemiği olarak nitelendirilir.
  Reklamın olmadığı bi kuruluş ne rekabet sağlayabilir nede ilerleme kaydeder. arz- talep eğrisi hayal olarak kalır kısacası.

  web sitesiyle uğraşan arkadaşlara tavsiyem.
  eğer ki maddi durumunuz iyiyse makale de geçtiği gibi seo danışmanlığı işini güzel yapan firma veya kuruluşlardan destek alabilirsiniz.

  Yok maddi durumunuz iyi değilse umutsuzluğa kapılmanıza gerek yok takip etmeniz bi kaç adım vardır.
  1 ) İçerikleriniz özgün olması ve gelen ziyaretçinin aradığı cevabı bulmasını sağlamanızdır.
  2) Doğru başlık kullanımı
  3) Heading Tags’lerinin hiyerarşiyi Koruması
  4) Kategorinin Doğru Seçilmesi
  Bu 4 Adım Sizi Uzun Sürse de İstediğiniz Hedefe Adım Adım Götürecektir.

  Haksız rekabet yapanların konumuna aldanıp nefsinizi kaybetmeyin onlar bir mayın tarlasındalar ne karşıya geçebilirler , nede geri dönebilirler..

Bir cevap yazın