"Enter"a basıp içeriğe geçin

Denemeniz gereken Adobe AIR uygulamaları

Bir önceki yazımda Web tabanlı uygulamalar(web based applications) hakkında bilgi vermiştim. Adobe, AIR yazılımının ilk kararlı(stabil) sürümü indirilmeye sunuldu. AIR, “Adobe Integrated Runtime” kelimelerden oluşan bir kısaltma ve web tabanlı uygulamaların avantajlarını klasik masaüstü programlarınınki ile birleştiriyor. Örneğin AIR uygulamaları tarayıcıya ihtiyaç duymadan Flash, CSS, JavaScript ve HTML’i kullanabiliyor. Diğer üstün yönleri ise sürükle-bırak, pano ve kısayol özellikleri. Adobe AIR yazılımı Microsoft Silverlight ile hedeflemiş olduğu rekabette sağlam bir giriş yapmış oluyor.

Bu makalemde Adobe Air için geliştirilmiş uygulamalar içerisinde denemenizi önereceklerim ile karşınızdayım. İlk önce bu uygulamaları kullanabilmeniz için Adobe Air yazılımını sisteminize kurmanız gerekiyor. Buradan kurulum dosyasını indirin ve diğer yazılımları kurduğunuz gibi kurun.
Twhirl

TwhirlTwitter kullanıcıları için çok kullanışlı bir uygulama. Uygulama yardımı ile herhangi bir tarayıcıya gereksinim duymadan anlık bildirimlerinizi twitter hesabınıza yollayabilirsiniz. Twhirl yardımı ile birden fazla hesabını yönetebilme imkanına da kavuşmuş olacaksınız. Uygulama yardımı ile twitter ağı üzerindeki arkadaşlarınızın durumlarını görebilir, varsa gelişmeler hakkında bilgi alabilirsiniz. Uygulamadan sıkılmamanız amacı ile skin desteği çok renkli olarak kullanıcıların hizmetine sunulmuş.

Twhirl uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

*Twitter hakkında fikri olmayanların bilgilenmeleri amacı ile burayı ziyaret etmelerini öneriyorum: Twitter

Google Analytics

Google_analytics_airWeb sitesi sahibi olanlar sitelerinin istatistiklerini takip etmek için kullandıkları Google Analytics hizmetini web tarayıcısı olmadan bu uygulama yardımı ile tüm özellikleri ile etkin bir şekilde kullanabilirler. Sekmeli arayüzü yardımı ile değişik verileri takip etmeniz kolaylaştırılmış. Birden fazla hesabınızı yönetmeye olanak tanıyan bu kullanışlı uygulama ile verileri PDF, Excel, veya XML biçimlerinde kaydedebilir veya çıktı alabilirsiniz.

Google Analytics uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Agile Agenda

Agile AgandaGelişmiş bir dijital ajanda görevi gören AgileAgenda yardımı ile zamanınızı daha verimli kullanabilirsiniz. Planladığınız olayları ajandaya ekleyebilir, eklediğiniz olayları değiştirebilir, geliştirebilir veya silebilirsiniz.

AgileAgenda uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

*Uygulama ücretli bir uygulamadır. Deneme sürümünu kısıtlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Adobe Kuler

Adobe KulerAdobe firmasının webmasterlar için web tabanlı renk seçim uygulamasını web tarayıcıya ihtiyaç duymadan kullanabilmenize olanak tanıyan eklenti epey faydalı.

Adobe Kuler uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Önemli açıklama: Uygulamalar beta sürümlerinde olabilir. Yüklerken bunları gözönüne almanızda fayda var.

Bir cevap yazın