"Enter"a basıp içeriğe geçin

ntvmsnbc.com yeni tasarımı yayında

ntvmsnbc yeni site arayüzüNtvmsnbc Türkiye’de haber siteleri arasında çok önemli bir yere sahip. Uzun bir süredir aynı ara yüzü ile takipçilerini karşılarken yeni ara yüz için çalışmalarını uzun bir süre önce başlatmış ve 12 Ocak 2009 tarihinde yeni tasarımı Türk blog yazarlarını göstermek ve fikirlerini almak için NTV binasında ağırladılar.

Etkinliğe katılan blog yazarlarının etkinlik hakkındaki yazılarına bu bağlantılar aracılığı ile ulaşabilirsiniz:

Yeni ara yüz MSNBC ara yüzünün birkaç farklılık dışında aynısı. Değişiklik bana göre gayet güzel en azından göze hoş gelen bir görünümü var. Eksik gördüğüm yönlerini de not düşeyim.

  • Ara yüz gayet geniş düşünülmüş. Yeni ara yüz özellikle 1024×768 çözünürlüğe sahip monitörlerde genişlik olarak tarayıcının tamamını kaplıyor. Siteyi boyuna ele aldığımızda ise epey uzun bir yapısı var. Reklâmın özellikle sitenin en üst kısmına bağımsız bir şekilde yerleştirilmesi sitenin içeriğini iyice alta kaymasına neden oluyor. Sorun da burada başlıyor. Sayfanın görünen kısmında sadece güncel haberler yer alırken bu haberlerle ilgilenmeyen site takipçilerinin ilgilendikleri kısım için sitenin alt kısımlarına doğru arayış içerisine girmeleri gerekiyor. Menünün sol tarafta ve görünmeyen kısımda yer aldığını düşünürsek sitenin kullanılabilirlik açısından kötü olduğunu söyleyebiliriz. Girdiğimiz site ntvmsnbc.com olduğu için sağ üst kısımda bu sitenin navigasyonunun olmasını beklerken tam da o kısımda NTV grubunun diğer sitelerine erişim imkânı sağlanmış.
  • Diğer küçük bir sorun ise 15 inç 1024×768 çözünürlükte sadece ana sayfada meydana gelen alt kaydırma çubuğunun(scrollbar) görünmesi. Açıkçası ben 15.4 inç laptop monitörümde 1280×800 çözünürlükte kullanıyorum ve bu sorunu yaşmıyorum ancak oda arkadaşlarımda bu durumu gözlemledim. Açıkçası bu durum hiçbir sitede hoş durmuyor. Yetkililerin biran önce bu durumu düzeltmelerini bekliyoruz. Yaşanan durumun görsel:

ntvmsnbc yeni site arayüzü

Comprar zithromax 100mg Sin Receta

Bir cevap yazın