"Enter"a basıp içeriğe geçin

Oyakbank internet kullanıcılarına tuzak

Oyakbank müşterisi olupta internet üzerinden bankacılık işlemleri gerçekleştirenleri hedef alan bir e-posta bugün ciddiyetsiz üyelik işlemlerim için kullandığım e-posta adresime gelmiş. Gelen e-posta’nın görsel hali:

Oyakbank tuzak

Müşterileri kandırmayı hedefleyen e-posta’nın metin içeriği:

Sayin Oyakbank Musterisi;Hesabiniza 19/02/2008 tarihinde Yasemin BOZKURT tarafindan 460 YTL. havale edilmistir. Yapilan havale ile ilgili ayrintilar asagidadir.Gönderen : Yasemin BOZKURTMiktar : 460,00 YTL. ( Yalnız Dört Yüz Altmış Yeni Türk Lirası )Sube : İstanbul / BağcılarAciklama :Gelen Havaleyi 3 İş Günü İçerisinde onay ve/veya red Hakkına Sahipsiniz. Havaleyi Kabul/Red İçin Aşagidaki linkden internet bankaciligini kullanabilirsiniz. ve/veya hesabinizda gerekli incelemeleri yapabilirsiniz. Size havale yapan kisinin bilgileri icin asagidaki linki kullanabilirsiniz.htpp://intbank.oyakbank.com.tr/FWF/login.jsp?intsube=onayla&comp=400 

Gelen e-posta kullanıcıları kandırmak için alt kısımda yazan bağlantıyı da Oyakbank’ın resmi sitesine verilen bir link olarak gösteriyor ancak bizi yönlendimiş olduğu site www-oyakbank.com. Dikkat edin www.oyakbank.com değil www-oyakbank.com. Lütfen gelen e-posta’larınızı okurken dikkat edin. Üstelik ne kadar acemi bir kişi ki HTTP(Hypertext Transfer Protocol) ile başlaması gereken satır HTPP ile başlıyor.Gelelim işin güzel yanına. E-posta adresimi Firefox ile ziyaret ettiğimden dolayı tuzak siteye girmeye çalıştığım anda Firefox beni uyardı. Uyarının görsel hali:

Oyakbank tuzak 2

Ayni siteyi Opera 9.26, Internet Explorer 6.0 ve Internet Explorer 7.0 ile ziyaret ettim herhangi bir uyarı vermedi. Bu gibi durumlarda kendinizi daha güvende hissetmek için mümkünse Internet Explorer harici bir internet tarayıcı ile siteleri dolaşın. Gerçi Opera’da bu konuda yetersiz kalsada yakında çıkacak olan 9.50 sürümü ile bu gibi sahtekarlık girişimlerinden bizleri koruyacağını vaadediyor.

4 Yorum

 1. Oyakbank internet kullanıcılarına tuzak | Forumsucsuz.Com Mp3-Oyun-Warez-Vbulletin-WordpRess Temaları|-Oyun İndir
  Oyakbank internet kullanıcılarına tuzak | Forumsucsuz.Com Mp3-Oyun-Warez-Vbulletin-WordpRess Temaları|-Oyun İndir 17 Mar 2008

  […] Kaynak: Oyakbank internet kullanıcılarına tuzak […]

 2. Oyakbank internet kullanıcılarına tuzak | Oyun İndir Rss Haber r10.net Oyunhayali.com Mp3 oyun film
  Oyakbank internet kullanıcılarına tuzak | Oyun İndir Rss Haber r10.net Oyunhayali.com Mp3 oyun film 17 Mar 2008

  […] Kaynak: Oyakbank internet kullanıcılarına tuzak […]

 3. Oyakbank internet kullanıcılarına tuzak | onLine haber,online bilgi ,online havuz
  Oyakbank internet kullanıcılarına tuzak | onLine haber,online bilgi ,online havuz 19 Mar 2008

  […] Kaynak: Oyakbank internet kullanıcılarına tuzak […]

Bir cevap yazın