"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ücretsiz Microsoft Yazılımları

Yeniden merhabalar,
bilgisayar sahibi olan herkesin işletim sistemine ve pek çoğunun da ofis yazılım paketine ihtiyacı vardır. Piyasadaki genel yönelime baktığımızda Microsoft’un bu pazarda lider olduğunu söylememize gerek yok bu zaten aşikar. Ancak bu yazılımları yasal olarak kullanmak istiyorsak bedellerini ödememiz gerekiyor. Fiyatlarını düşünürsek Türkiye gibi bir ülkede Microsoft firmasının yazılımlarının el yaktığı herkesçe bilinen gerçek. Bu nedenle pek çok kullanıcı Microsoft Windows işletim sistemleri (Windows 98, Windows XP ve Windows Vista) ve Microsoft Ofis (Office) Paketini kaçak olarak kullanıyor. Bu yazılımları kullanırken elbette endişe duyuyor bu nedenle son yıllarda açık kaynak kodlu yazılımlara rağbet artıyor (Linux işletim sistemi, Firefox tarayıcı, vb.). Ancak Microsoft yazılımlarına alışanlar diğer yazılımlarla etkili olarak çalışamadıklarından şikayetçiler. Ancak her yerde belirli üstünlükleri olan öğrenciler Microsoft firması tarafından da unutulmamışlar. Öğrenciler, öğrencilik hayatları sürdükçe neredeyse tüm Microsoft yazılımlarını ücretsiz olarak kullanabilme hakkına sahipler. Aşama aşama nasıl yapılacağını anlatmaya başlıyorum.

1- Aşağıda yazılı olan linke tıklayın. Açılan sayfadan öğrencilik hayatmızı sürdürüğümüz ülkeyi seçiyoruz. Ardından il adını yazıp “School Find” butonuna tıklıyoruz.

http://www.msdnaa.net/search/SchoolSearchIntl.aspx

2- Arama sonuçlarına bakıp okulumuzu bulup yanında yazan “Visit Software Center” bağlantısına tıklıyoruz.

3- Açılan sayfadan Destek (Support) bağlantısına tıklıyoruz. Orada gördüğünüz mail sizin okulunuzdaki görevlinin mail adresidir.

Bundan sonrası size kalıyor. Görevli kişiye mail atıp durumu anlatırsanız size gerekli bilgileri verecektir. Ve sizi sisteme kayıt edecektir. Kullanıcı adı ve şifreniz yardımı ile sisteme giriş yapıp gerekli olan yazılımları hiç bir ücret ödemeden kullanabilirsiniz.

İyi günlerde kullanın.

Süleyman ŞENTÜRK.

Bir cevap yazın